inchema logo

Údržba bazénu

Úprava bazénové vody není nikterak složitá, ač se to tak zpočátku může zdát. V zásadě stačí vodu dezinfikovat, upravovat její pH (pro účinnost dezinfekce) a občas použít některý z doplňkových přípravků pro dočištění vody. Nejčastější otázky ohledně údržby bazénové vody naleznete na tomto odkazu.

inchema logo

Dezinfekce bazénové vody

CHLÓR Super ( chlornan sodný roztok ) je ověřený tekutý prostředek pro dezinfekci Vašeho bazénu, spolehlivě zlikviduje všechny bakterie, plísně, řasy aj. Spolu s kyselinou tvoří dva základní produkty pro úpravu bazénové vody.

Stáčíme do našich 5-ti, 10-ti, 20-ti či 50-ti litrových vratných obalů. Nabízíme též 600-ti či 1000-litrové kontejnery.

Dávkování: 0,2–0,5 litru / 10 m3 (kubíků) vody v bazénu každých 3–5 dní.

POZOR: aplikujte nejlépe večer po koupání, řiďte se počasím a frekvencí používání bazénu, horní hranici dávky ( 0,5 litru) jen při horkých dnech a nechte bazén profiltrovat.

Úprava pH

Při používání chlornanu sodného jako dezinfekce bazénové vody přirozeně stoupá její pH.

Pro snížení pH bazénové vody se běžně používají kyseliny. V případě tvrdé vody doporučujeme použít kyselinu solnou, jelikož zároveň rozpouští vápenec. pH kontrolujte ideálně pravidelně alespoň 2x do měsíce – snažte se pohybovat v rozmezí pH 6,5 – 7,5.

Dávkování: 300 ml / 10 m3 (kubíků) vody v bazénu sníží pH o 0,1.

Příklad z praxe: Při aplikaci 1 litru chlóru do 25 m3 bazénu jednou za 4 dny přidáváme jednou týdně 1 litr kyseliny pro udržení pH na ideální hodnotě.

POZOR: aplikujte nejlépe večer po koupání a nechte běžet filtraci, aby se voda promíchala.

Odstranění zbývajících nečistot

Vlivem špatného počasí nebo vysoké koncentrace prachu v okolí může dojít k znečištění bazénové vody, které se následně musí vysát.

Vločkovač (síran hlinitý) je v tomto případě ideálním pomocníkem. Pomůže dočistit vodu tím, že na sebe nabalí nečistoty, které pak jednoduše ze dna vysajete.

Svými vlastnostmi (jako flokulant) skvěle doplňuje vlastnosti výše zmíněného chlornanu. S jeho pomocí (stačí velmi malé množství) docílíte křišťálově čisté vody ve Vašem bazénu.

Dávkování: 1 polévková lžíce / 10 m3 vody v bazénu cca jednou za měsíc dle frekvence používání a znečištění.

Záchrana při přechlorování bazénu

Každému občas může ujet ruka, a proto jsme vymysleli ojedinělý výrobek, který odbourává chlornan sodný – váže na sebe volný i vázaný chlór a tím odstraňuje jeho zápach.

Pokud to s chlornanem přeženete nebo Vám přijede návštěva s alergií na chlór, není lepšího pomocníka.

Dávkování: 2 polévkové lžíce / 10 m3 vody v bazénu

Odstranění vápenatých usazenin

Pokud máte tvrdou vodu, doporučujeme používat kyselinu solnou pro úpravu pH, snížíte tím podstatně riziko tvorby vápence na stěnách bazénu. Pokud již vápenec na stěnách máte, lze použít tzv. odvápňovač.

Odvápňovač (hydrogensíran sodný) je výrobek rozpouštějící vápenaté usazeniny ze stěn a dna bazénu, který zároveň slouží i jako pH – mínus.

Dávkování při odvápnění: 1kg / 10 m3 vody v bazénu.

Dávkování při úpravě pH: 100 g přípravku sníží pH 10 m3 vody cca o 0,1.

POZOR: pro odvápnění bazénu aplikujte při vypnuté filtraci a nechte aspoň půl dne působit.

Kompletní nabídku produktů naleznete na našem e-shopu

Pokud máte jakékoliv otázky, tak využijte některý z kontaktů na stránce Kontakty.